| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
zobacz księgę gości

dopisz się do księgi

sobota, 17 marca 2007
Wzór haftu krzyżykowego "Owoce" 3

Wzór haftu "Owoce" i kolory potrzebne do haftu do pobrania tutaj>>>

Wzór haftu krzyżykowego "Owoce" 2

Wzór haftu owoce do pobrania tutaj>>>

piątek, 16 marca 2007
Wzór haftu "Jeżyny"

Wzór "Jeżyny" razem z potrzebnymi kolorami muliny  do pobrania tutaj>>>

piątek, 04 listopada 2005
Obrazek- wzór
Generator napisów w stylu celtyckim
Oto link do generatora.

http://www.celticxstitch.ie/cgi-bin/stitches.cgi

Po wejściu na stronę widoczny jest formularz z napisem obok Enter your phrase: tutaj wpisujemy imię lub cokolwiek , tekst , który jest nam potrzebny. Następnie naciskamy przycisk " Create New Pattern". Przewijamy stronę myszką na dół , trochę niżej od razu jest widoczny nasz tekst. Po czym możemy nasz napis od razu wydrukować lub zapisać na komputer np. w moje obrazy . Wtedy można go edytować i zmieniać w takich programach jak PaintShop Za, LView, albo PhotoShop i zmienić albo wydrukować to dla dalszego użytku. Do tego miejsca generator jest darmowy.

Stitch Pattern

Poniżej przykład kolorowej litery A, która może być jako pierwsza w napisie np. Anna

Sample

Z tym , że kolorowe pierwsze litery ,gotowe rozwiązania tego typu ,na stronie są już płatne , jedynie w wypadku kiedy napisze się do nich mając jakiś nowy pomysł , sugestię dotyczącą strony, nagradzają  gotowym prezentem czyli wyhaftowanym  obrazkiem, według naszego życzenia .

Haft krzyżykowy

Odkryłam kolejną stronę www., na której znajdują się ciekawe wzory obrazów do wyhaftowania. Co prawda za większość z nich gotowych i wyhaftowanych trzeba płacić ,niestety.Na szczęście jest dział download i kilkanaście obrazków do ściągnięcia.Poniżej są dwa z tego działu.  

Uroczy obrazek wyhaftowany krzyżykami. Poniższy link prowadzi do strony gdzie jest pokazane jak wychaftować właśnie ten obrazek.

http://www.solaria-gallery.com/gobelins/howstitch.htm#technique2

Pod tym linkiem kryje się strona z której można pobrać wzór haftu do tego obrazka z różami . Oczywiście te wzory są darmowe

http://www.solaria-gallery.com/cgi-bin/view-chart.cgi?en=c13-sh.gif

A tutaj wzory jakie szczególnie mi się podobają z tej stony>>

Haft krzyżykowy

Pewnego razu żeglując po sieci znalazłam specjalny program komputerowy do konwertowania każdego obrazka , każdego zdjęcia na haft krzyżykowy.To był przełom w moim dotychczasowym hobby.Odtąd w sposób dziecinnie łatwy i co najważniejsze szybki , mogłam wyczarować własne wzory .Mało tego , że wzory, ale nawet portrety ze zdjęć drogich mi osób.Lub portrety odtąd już na zamówienie od innych ludzi.Wiadomo ,ludzie wolą mieć w domu obrazek powieszony na ścianie , który dla nich coś znaczy , kogoś przedstawia drogiego jemu sercu. A nie jakieś tam widoczki choćby i nawet piękne ale nic nie mówiące , niczego nie przypominające.Z tego co zaobserwowałam ludzie lubią mieć haftowane obrazy o tematyce religijnej , portrety drogich osób ,obrazki z bajek dla dzieci do dziecięcego pokoju , kopie słynnych obrazów i słynnych malarzy a dopiero na końcu piękne słodkie widoczki ,kwiaty,itd.

Nie lubię być gołosłowna dlatego można ściągnąć ten program do haftu krzyżykowego, w dziale u góry pod nazwą "Program do haftu krzyżykowego" A tak wygląda czarno-białe zdjęcie przed konwertowaniem go na wzór haftu krzyżykowego. To tylko przykład bo można konwertować kolorowe ,a nawet należy :) , ale miałam akurat taki pomysł.

A tak wygląda po konwersji i wyhaftowaniu.

Cały dowcip polega na tym.Iż ten program generuje wzór takimi symbolami i kolorami ,aby było nam łatwo przenieść go na kanwę.Oblicza też ilość krzyżyków , użyte kolory, ilość muliny potrzebnej do wyhaftowania obrazka.Można samodzielnie ustawiać żądane sobie parametry w tym programie. No i oczywiście zapisać swoją pracę lub ją wydrukować.Program jest szalenie prosty i intuicyjny w obsłudze a najważniejsze , że darmowy .Przy tym nie ustępuje prawie niczym ,programom płatnym.

Mówię Wam świetna zabawa! I podziw znajomych i rodziny murowany.

Haft krzyżykowy

To już czwarty z kolei blog,który tutaj na bloxie założyłam.A to z prostej przyczyny.Każdy blog ma swój temat przewodni.I nie chcę sobie robić takiego pomieszania pisząc w jednym blogu o swoich zainteresowaniach , które są tak różnorodne.Każdy swój blog traktuję jako podstronę , która w połączeniu składa się na całość.W tym postanowiłam przedstawić swoje hobby na temat robótek ręcznych a w szczególności haftu krzyżykowego, którym od dawna już się interesuję.będę tutaj zamieszczała technikę wykonania poszczególnych prac,zdjęcia moich prac, ciekawe linki do innych stron o podobnej tematyce.

I tak na początek podaję link do opisu haftu krzyżykowego i  minikursu haftu krzyżykowego zarazem http://www.haftowanie.kadan.pl/info_haft.htm

W prosty zwięzły i przystępny sposób jest tam opisana technika wykonania haftu krzyżkowego tak ,że po kilku minutach możemy już zacząć wykonywać swoją pierwszą pracę.

Haft krzyżykowy jest wciąż bardzo modny, szczególnie widoczne jest to na Zachodzie.Tam znalazłam przepiękne bardzo zaawansowane prace, przyprawiające mnie o zawrót głowy i niekłamany zachwyt.Za pomocą igły i nici (właściwie muliny, ale i też wełny itd.) można wyczarować istne dzieła sztuki.To bardzo proste, aczkolwiek czasochłonne zajęcie.Ale rezultaty w efekcie końcowym są naprawdę czasami oszałamiające.Budzą podziw całej rodziny i znajomych.Prawie każdy w swoim domu , chciałby mieć takie cudeńko.Dlatego u mnie w domu z trudem udaje mi się zachwać na dłużej kolejne moje prace, które idą do ludzi jak to się mówi.

Popatrzcie jakie piękne prace są zamieszczone na tej amerykańskiej stronie.To ta właśnie strona kiedyś na początku moich zainteresowań , wywarła na mnie największe wrażenie:

http://www.maurer-stroh.com/

O a tutaj ciekawy efekt samowyświetlających sie obrazków na stronie . Swoją drogą zawsze ciekawi mnie jak dana strona jest zrobiona? ( Ale to raczej taki dowcip webmasterski :) )

http://members.lycos.co.uk/annahaft/index.htm    Uwaga! Przy wychodzeniu przez wstecz , wpada się w pętlę.:) Sama w to wpadam ale i tak tam wchodzę.